Cisowo
W pewnej odległości od brzegu morza (mniej więcej 2 kilometry), obok Darłowa i jeziora Kopań, na wzgórzu leży wioska Cisowo. Przez wiele wieków Cisowo było wsią rolną. Dziś Cisowo to też miejscowość wypoczynkowa, nastawiona zasadniczo na agroturystykę.
Cisowo jest znane z zlokalizowanej we wsi elektrowni wiatrowej. z powodu ukształtowania terenu oraz występujące w tej okolicy warunki pogodowe działa tutaj jeden z największych w Polsce kompleks wiatraków. Jeden ze szlaków wycieczkowych zaczynający się w Darłowie, przebiegający poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.
Drugi, dużo dłuższy (ponad 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – prowadzi przez pobliskie miejscowości (Darłowo, Dąbki, Słowino, Stary Jarosław). Na jego trasie spotkamy pochodzące ze średniowiecza zabytki: grodziska, zamki, kościoły i zabytki budownictwa wiejskiego. Na jego szlaku jest także cisowski, zbudowany z cegły, pochodzący z XIV w. gotycki kościół.
Żeby dostać się do plaży, trzeba pokonać około dwa km lądu. Lecz Cisowo oferuje również bliskość jeziora, na którym można zajmować się sportami wodnymi a także łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować albo zwiedzać sąsiedztwo na dwóch kółkach.
Jeśliby więc, ktoś poszukiwał cichego miejsca do odpoczynku, z dala od miejskiego zgiełku i huku, a jednocześnie chce dysponować zapleczem w postaci dużego ośrodka wakacyjnego z typowymi letnimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo jest dobrym wyborem. Co prawda, nie ma w tym miejscu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to zasadniczo agroturystyka oraz domki letniskowe.