Zapadłe k/Ustki – noclegi, informacje, wczasy w Zapadłem

Rowy

Rowy

Sołecka wioska Rowy to „diament” gminy Ustka. Typowy nadmorski kurort – gwarny latem, a poza sezonem zamieszkały przez mniej niż pięćset osób. Położona jest na mierzei Gardna, przy ujściu rzeki Łupawa. Tutaj znajduje się niewielki port.

Tutejsza plaża to najogromniejsza atrakcja Rowów przyciągająca tłumy urlopowiczów co roku. Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę na fragment wschodni i zachodni z dwoma zorganizowanymi oraz strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko zachodnie jest większe (400 m), lecz węższe, na początku piaszczyste, im dalej na zachód częściej pojawiają się kamienie, prowadzą na nie 4 zejścia. Następne, mniejsze kąpielisko wschodnie długie na 200 m, względnie szersze i o 1 przejściu z miejscowości. Jeszcze dalej na wschód, w granicach Parku Narodowego leży plaża naturystów.
Dodatkową ciekawostką miejscowości Rowy jest otoczenie Słowińskiego Parku Narodowego z jego sławnymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Sąsiedztwo parku powoduje, iż w Rowach znajdziemy wiele szlaków zarówno rowerowych jak i pieszych. Na Gardnie i Łupawie można cieszyć się kajakarstwem – rok rocznie kończy się tu długi na 100 km spław kajakowy rzeką Łupawa.
Będąc w Rowach warto obejrzeć neoromański XIX-wieczny, wybudowany z polodowcowych, granitowych kamieni kościół z dzwonnicą. Kiedyś, na wzniesieniu cmentarnym, było wiele grobów obcokrajowców: Francuzów, Hiszpanów, Holendrów, Niemców – świadczące o bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Niestety nie uchowały się one do dziś. W Rowach spotkamy dodatkowo pochodzące z XIX w. rybackie domy szachulcowe.
Rowy to ważny ośrodek wczasowy, z różnorodną bazą gastronomiczną, butikami z pamiątkami, licznymi pensjonatami, ośrodkami wypoczynkowymi, domami wczasowymi proponującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach. Pod adresem: www.rowy.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz pełną ofertę przedstawiającą noclegi w Rowach.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki noclegi nad morzem

Poddąbie Noclegi

Poddąbie noclegi nad morzem

NIECHORZE noclegi w Niechorzu

Niechorze kwatery