Zapadłe k/Ustki – noclegi, informacje, wczasy w Zapadłem

Rusinowo

Rusinowo koło JarosławcaRusinowo to nadmorska wieś o długiej historii (została założona przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W starszej części Rusinowa stoi neogotycki kościół. Rusinowo zostało założone w lekkim oddaleniu od brzegu, obecnie wioska „zbliża się” do morza (ulice: Letniskowa, Bursztynowa, Wczasowa czy Sosnowa – powstają tu np domki w Rusinowie). Wioska położona jest między nadmorskimi miejscowościami Jarosławiec i Wicie, mniej więcej 13 km od Darłowa oraz 23 od Ustki.

Rusinowo nie jest położone tuż nad brzegiem morza – od miejscowości oddziela go pas (szeroki na ok 1 km) lasu. Z centrum wioski na plażę jest niecałe 2 kilometry, lecz z okolic ulicy Letniskowej czy Wczasowej – do nadmorskiego brzegu jest tylko 800 m. Jeśli nie lubisz tłoku na plaży – plaża w Rusinowie z pewnością spodoba Ci się. Plaża jest szeroka (szersza aniżeli w pobliskim Jarosławcu), piaszczysta, bez kamieni. Dla zmotoryzowanych, zaletą będzie były drogowy odcinek lotniskowy, dzięki któremu w okolicy plaży jest spory parking.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa w sezonie letnim. W bazie noclegowej największą część ofert stanowią pokoje gościnne, kwatery prywatne, domki letniskowe czy gospodarstwa agroturystyczne. Rusinowo koło Jarosławca – na stronie: http://www.rusinowo.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz ofertę noclegów w Rusinowie.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki noclegi nad morzem

Poddąbie Noclegi

Poddąbie noclegi nad morzem

NIECHORZE noclegi w Niechorzu

Niechorze kwatery