Zapadłe k/Ustki – noclegi, informacje, wczasy w Zapadłem

Wicie

Wicie nad morzem

Wicie – to w istocie niewielka wieś letniego odpoczynku na naszym wybrzeżu, położona między Darłowem i Jarosławcem. Zgodnie z danymi statystycznymi w miejscowości na stałe mieszka poniżej 100 mieszkańców.

Wicie leżą naturalnie nad Bałtykiem, ale dodatkowo na południu miejscowości leży przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze można łowić ryby na wędkę, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, różne formy posiadające w nazwie surfing czy pływać kajakiem. Okolica jeziora to również odpowiednie miejsce na spacery oraz wyprawy rowerowe. W związku z tym, dla osób wybierających aktywny wypoczynek, a jednocześnie ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to idealne miejsce na wakacje bądź urlop. Obszar wsi Wicie i sąsiedztwa stanowi część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Brzeg morski w Wiciu jest w większości piaszczysty, czasem z drobnymi kamykami, oprócz tego jest on dość zaciszny. Od miejscowości rozdziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością – lasem z przewagą sosny, znajdziemy także sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Choć wioska jest mała i nie ma tu wielu barów, sklepów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w okolicznych: Darłówku, Darłowie (ok 10 km) i Jarosławcu (około 6 km). Noclegi w Wiciu to głównie domki letniskowe, z infrastrukturą dla dzieci, lecz dla ceniących sobie wygodę pojawiają się propozycje oferujące apartamenty w Wiciu.

Wicie noclegi – baza noclegowa na stronie: https://www.wicie.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki noclegi nad morzem

Poddąbie Noclegi

Poddąbie noclegi nad morzem

NIECHORZE noclegi w Niechorzu

Niechorze kwatery